Jdi na obsah Jdi na menu
 


Časopis Salát

O Brněnskou dračici

   Sobota 2.4.2016 byla v Brně pro Božické mažoretky ve znamení elegance, krásy a sportu. Ve sportovní hale TJ Sokol Kounicova se totiž konala mezinárodní nepostupová soutěž mažoretek s názvem : O Brněnskou dračici Drákulku. Na tak velké soutěži jsme byly poprvé, takže skoro všechno pro nás bylo nové. Po registraci, oblečení do kostýmů, učesání, nalíčení a zmapování celé sportovní haly jsme zjistily, že tento den se na soutěži sešlo 20 skupin a 900 mažoretek různých věkových kategorií a různých formací. Přesto jsme se zde neztratily. Naše mažoretky zvládly svá vystoupení skvěle. Malé mažoretky kadetky se umístily v kategorii Minidráčata skupiny baton ( hůlky) na krásném 4.místě  a velké mažoretky juniorky v kategorii Lady dračice ve skupině baton na 2. místě a ve skupině pompon na 3.místě.

Všem mažoretkám moc děkuji za jejich výkony a perfektní reprezentaci, rodičům za jejich podporu v tomto krásném sportu a věřím, že díky usilovnějšímu trénování můžeme pomýšlet v budoucnu třeba i na více takových soutěží. Rozhodně to bylo pro všechny velké povzbuzení a nakročení k dalším úspěchům.

                                                              Miriam Kočí - trenérka

img_20160407_085658.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

       V sobotu dne 20.2.2016 proběhla v KD Božice oddílová soutěž mažoretek. Pro každou věkovou kategorii byla cvičitelkou paní Lucií Robíškovou připravena hromadná choreografie, kterou děvčata vůbec neznala. Odborná porota, tvořená paní Anežkou Dvořákovou, Jitkou Kročilovou, Mgr. Tamarou Juřicovou a bývalými mažoretkami sl. Marií Machovou a Radkou Juránkovou vyhodnotili největší šikulky zlatou medailí, ale i další mažoretky buď stříbrnou nebo bronzovou medailí. Žádná mažoretka neodešla v tento den s prázdnou. Celá soutěž byla obohacena o vystoupení našich skupin s hůlkami  nebo s pompony a  závěrečné překvapení světelné show se svítícími hůlkami těch nejstarších, všechny v sále opravdu nadchlo. Chtěla bych ještě jednou i touhle cestou všem, kteří mi jakkoli pomohli s organizací této velké akce moc poděkovat.