Jdi na obsah Jdi na menu
 


Řád mažoretek

 

 1. Mažoretka přijde na trénink 5 minut před zahájením v tréninkovém oblečení a přezuje se.

  2. Aby se mažoretky mohly na trénink plně soustředit nedoporučuji vstup jakékoliv osoby do hodiny. Případné dotazy zodpovím po tréninku. 

  3. Informace o akcích se budou podávat vždy písemně.   

  4. Rodiče zodpovídají za pravidelnou účast mažoretky na trénincích. V případě nepřítomnosti mažoretku řádně omluví.

  5. Protože práce souboru je kolektivní, mažoretka a rodiče zodpovědně  přistupují ke všem akcím souboru a zajistí tím vzornou reprezentaci.

  6. Každá mažoretka bude na akcích stejně učesaná, proto je nutné děvčata nestříhat.

        UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE MAŽORETEK

    V kroužku mažoretek se vždy během celého školního roku především nacvičují sestavy, které se používají na různá vystoupení. Je tedy povinností mažoretky se pak každého takového vystoupení účastnit. Každá mažoretka má v sestavě své místo a nemůže na žádném vystoupení chybět. Pokud totiž chybí, děvčata, která na vystoupení přijdou, musí mnohdy až během vystoupení celou sestavu měnit, což je pro ně velmi stresující a nikdy to také není a nebude ten super výkon, který by mohla podat všechna děvčata.

     Mažoretka bude z vystoupení omluvena jen při nemoci nebo ze závažných rodinných důvodů ( svatba, pohřeb… ). Pokud takto omluvena nebude a stane se, že bude 2x chybět  na vystoupení, nebude již do žádných sestav zařazována.

    Zvažte, prosím, docházku Vaší dcery do tohoto kroužku, protože pokud chcete, aby si dcera jen zacvičila a tolik nevystupovala, může navštěvovat kroužek jiný nebo nemusí být také do sestav zařazována vůbec. V tomto kroužku jsou děvčata tým a musí se tak  i chovat, k tomu ale potřebují především Vaši podporu!!!

    Pokud však také chcete, aby se děvčata věnovala tomuto nebo jinému sportu závodně, musíte se poohlédnout jinde, cílem tohoto kroužku to jistě není. Není v mých silách se začít věnovat tomuto sportu závodně, nemám dostatek času na to, abych přidala více hodin tréninků a ani čas jezdit po závodech.

    Nechci se věnovat jen děvčatům nadaným, chci, aby se všechna děvčata naučila hlavně mít pohyb ráda a každá dělala pokroky, a proto se věnujeme v kroužku především nácviku skladeb na různá vystoupení převážně v Božicích a okolí, soutěže jsou jen výjimečné a spíše takový bonus, ale i tanci, akrobacii, gymnastice a cvičení na různém nářadí a s různým náčiním. Chci, aby si děvčata vyzkoušela vše, do kroužku se ráda vracela a těšila se, co nového se každá z nich zase naučí.